if_photoif_put_inmenu
ТОВ Форт Нокс Груп
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 997-39-60 Показати

Цемент, його види та застосування в будівництві

09 червня 2017

Сучасне будівництво неможливо уявити без застосування цементу. Це – обов'язковий компонент різних розчинів та сумішей; він використовується для виготовлення бетонів, для штукатурних робіт і т. д. Ви не знайдете сучасна будівля, побудована без застосування цементу. Чому ж ця суха суміш користується таким успіхом?

Склад і виробництво цементу

Виробництво цементу

Цемент являє собою суху суміш у вигляді порошку. Він проводитиметься з штучних матеріалів шляхом змішування клінкеру (обпалена суміш декількох компонентів, представляє з себе гранули різної форми), гіпсу, добавок.

Від якості і складу клінкеру залежить марка і властивості цементу. Технологія його випалу може змінюватися в залежності від первинної сировини: мокрого або сухого. При використанні вологих, неоднорідних компонентів їх спочатку розбавляють водою, подрібнюють, а потім обпалюють. Цей спосіб втратив популярність, оскільки несе великі енерговитрати: необхідно позбавитися від зайвої вологи і води.

З сухим сировиною для клінкеру працювати простіше: його необхідно тільки злегка переробити і обпалити.

Ключовою особливістю цементної суміші є те, що при взаємодії з водою вона утворить рідку субстанцію, поступово переходить у твердий стан, подібне каменю. Траплялося, що в будинках старої споруди, цегла кришиться, а цементний розчин залишається в незмінному вигляді.

Цемент продається в мішках, переважно по 25 і 50 кг великомасштабних робіт виробники пропонують здійснювати покупку тоннами. У такому разі, ціна цементу буде менше. Так, на нашому сайті, можна відразу дізнатися, скільки коштує цемент фасуванням по 25 кг і вартість за тонну.

Різновиди цементу

Зараз на ринку представлено безліч видів цієї будівельної суміші, в залежності від виду будівництва та особливостей застосування. Найпоширеніші серед них:

  • портландцемент (ПЦ I). Свою назву отримав від острова в Англії. Він широко застосовується у всіх країнах і займає 60 % ринку. Застосовувати його рекомендується при будівництві монолітних і збірних конструкцій з бетону і залізобетону;
  • портландцемент з добавками (ПЦ II). В якості добавок використовують вапняк, шлак, пуццолану, золу-винесення. Для розуміння, яка добавка входить до складу суміші, на упаковці слідом за позначенням типу цементу пишуть букву: І – вапняк, Ш – шлак і т. д. Але є і ще одна літера, що позначає кількість клінкеру: А – клінкеру 80 %, Б – 65 %.види цементу
  • шлакопортландцемент (ШПЦ III). Це суміш з портландцементу і шлаків (позначення А – до 35 %, Б – до 20 % у складі). Їх часто застосовують у будівництві підводних споруд, оскільки цемент не набухає у воді. Для штукатурних та інших будівельних розчинів теж підходять. Однак, шлакопортландцемент погано себе проявляє при низьких температурах і при умовах зволоження і висушування;
  • пуцолановий портландцемент (ПЦЦ IV). Для його виробництва застосовують велику кількість мінеральних добавок. Особливість цього виду цементу – первинне твердіння швидше і краще здійснюється у вологому середовищі, а вже потім може продовжуватися на повітрі. У зв'язку з цим, пуцолановий цемент найкраще застосовувати при зведенні гідротехнічних (барж, шлюзів, портів) і підземних (тунелі, шахти) споруд. Слід утриматися від споруди з його застосуванням надземних конструкцій;
  • розширюється портландцемент (РПЦ). Його особливість в тому, що при застиганні цементного каменю відбувається збільшення його обсягу. Такі характеристики знайшли застосування при ремонті великих залізобетонних конструкцій та споруд з каменю;
  • глиноземистий і високоглиноземний. Дуже швидко твердіє і витримує температуру до 1700 градусів. Чудово показує себе, якщо потрібно виконати термінові роботи з періодом застигання 1-7 днів, у тому числі і у воді. Підходить для відновлення мостів, завдань, морських споруд (добре проявляє себе в морській воді). Краще не застосовувати при будівництві великих конструкцій і при температурі вище 25 градусів.

Марки цементу та їх застосування

Існує кілька марок цементу, які застосовуються в різних сферах будівництва:

  • М400 – для залізобетонних конструкцій збірного і монолітного типу;
  • М500 – найкращий варіант для заливки тротуарів, фундаментів, бетонних конструкцій, гідротехнічних споруд;
  • М600 – для конструкцій з високою якістю споруди;
  • М700 – для високоміцних бетонів, створення дуже великих конструкцій.

найпопулярніші і затребувані види цементу можна купити уроздріб і оптом, скориставшись послугами компанії Форт Нокс Груп. Доставка здійснюється по Києву і області. З усіма важливими питаннями звертайтеся до менеджерів або замовте зворотній дзвінок і ми зв'яжемося з вами.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×