if_photoif_put_inmenu
ТОВ Форт Нокс Груп
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 997-39-60 Показати

Технологія укладання асфальту

12 липня 2017

Технологія укладання асфальту

Асфальтобетон вже понад 150 років вважається основним матеріалом при будівництві дорожніх шляхів. Він використовується як при прокладанні пішохідних тротуарів, так і величезних автобанів, довжиною в кілька сотень кілометрів. Значну різноманітність сумішей асфальту, дозволяє використовувати їх для різних цілей, тим самим заощаджуючи на кінцевій вартості робіт.

Переваги і недоліки асфальтного покриття

Настільки широке поширення асфальтобетон отримав саме завдяки своїм перевагам перед іншими дорожніми матеріалами, які виглядають наступним чином:

 • нескладний процес виробництва;
 • простота транспортування;
 • можливість використання автоматизованої техніки;
 • при дотриманні технології вкладки досить довгий термін служби;
 • легкість здійснення ремонтних робіт.

Як і будь-який інший будівельний матеріал, асфальт характеризуються деякими недоліками:

 • присутній неприємний запах;
 • складна методика укладання, вимагає чіткого дотримання всіх етапів;
 • залежність стійкості і твердості від температури навколишнього середовища;
 • висока вартість спецтехніки для якісного виконання робіт.

Основні марки і класифікація асфальтобетону

Досить великий вплив на властивості асфальту має склад суміші. Саме від співвідношення основних компонентів залежить твердість, еластичність і плинність отриманого продукту. У сучасному дорожньому справі розрізняють наступні типи асфальтобетону:

 • гарячий — традиційний вид покриття, що використовується як для будівництва нових дорожніх полотен, так і ремонту старих. Відрізняється підвищеною міцністю, яка здатна витримати навіть найсильніші навантаження на магістральних трасах;
 • холодний — спеціальна бітумно-полімерна суміш, використання якої не вимагає додаткового підігріву. Твердість рідкого асфальту забезпечується за рахунок фізичного впливу, завдяки чому в процесі експлуатації суміш стає міцнішим. У зв'язку з підвищеною пливучістю, холодний асфальт не використовується в якості основного покриття, а тільки для ямкового ремонту.

Крім цього, асфальтобетон поділяється на три класи в залежності від зернистості структури:

 • перший клас складається з піску, бітуму, щебеню і мінеральних компонентів. Відрізняється крупнозернистістью, яка надає міцності, тому його використовують для прокладки важливих трас, що зазнають величезні навантаження від великої кількості транспортних засобів;
 • другий клас має схожий склад з першим, тільки тут відсів пісок або подрібнені, що дає середню зернистість. Найчастіше використовується для покриття спортивних майданчиків, тротуарів і пішохідних доріжок;
 • третій клас – суміш, яка не має у своєму складі щебеню і складається виключно з піску, бітуму і мінеральних добавок. Подібна піщана структура буде вельми до речі для облаштування дворів.

Ґрунтуючись на цій класифікації, кожен зможе вибрати найбільш підходящий варіант асфальту для конкретних цілей. Тим більше, що від цього залежить ціна самого матеріалу.

Етапи технології укладання асфальту

Укладання нового дорожнього полотна — досить складна і копітка робота, що вимагає ретельного дотримання всієї технології, адже від цього залежить не тільки міцність, але і довговічність покриття.

Вкладання асфальту можна поділити на кілька основних етапів: підготовка, формування основи, асфальтування.

 • Підготовка. Безпосередньо перед початком дорожніх робіт здійснюється підготовка грунту. Збирається і вивозиться верхній шар грунту, що дозволяє сформувати так зване «корито», куди надалі буде покладено асфальт і інші компоненти.
 • Робимо основу: Виконується формування дорожньої подушки, яка складається з утрамбованого одного шару піску і двох шарів щебеню, спочатку великої фракції, потім дрібної. Організація такої основи гарантує, що в процесі експлуатації на готовій дорозі не виникнуть провали і різні нерівності;
 • Асфальтування. Проводиться в декілька шарів, нижній обов'язково повинен бути крупнозернистим, який забезпечує максимальну твердість і стійкість. Верхній — дрібнозернистий, з його допомогою досягається максимальна гладкість дорожньої поверхні. При цьому, кожен шар окремо укочується катками, а між ними формується прошарок з бітуму чи спеціальної мастики.

Всі перераховані вище роботи виконуються виключно в суху погоду, що в кінцевому підсумку позитивно впливає на структуру і термін служби траси або пішохідної доріжки.

Де придбати якісний асфальт?

Щоб викладена Вами дорога прослужила довго, слід ретельно підійти до вибору постачальника асфальту, бо існує висока ймовірність придбати неякісний матеріал, який вже через рік дасть тріщини та ями.

Компанія Форт НоксГруп пропонує придбати асфальтобетон найвищої якості, що гарантовано прослужить відведений йому термін. Ми співпрацюємо виключно з перевіреними сертифікованими виробниками, які випускають продукцію за стандартами ДстУ.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×