if_photoif_put_inmenu
ТОВ Форт Нокс Груп
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 997-39-60 Показати

Щебінь і його похідні

12 червня 2017

ЩебіньЩебінь — це один з найбільш затребуваних матеріалів, який використовується в різних сферах будівництва. Без його участі неможливо звести ні невеликого дачного будиночка, ні злітно-посадкову смугу. Виходячи з цього, важко переоцінити значимість щебеню в будівельній справі.

Для різних цілей необхідно використовувати різні типи щебеню, але в зв'язку з таким широким застосуванням цих видів досить багато. Основні відмінності виглядають наступним чином:

 • тип породи — існують вироби як природного, так і штучного походження;
 • марка — говорить про густини і морозостійкості;
 • розмір фракції — характеризує величину каменів щебеню.

Щоб максимально ефективно використовувати матеріал, необхідно добре орієнтуватися у всіх його характеристики.

Основні види щебеню

Серед величезного розмаїття типів щебеню, особливої попитом користуються:

гравійний щебінь

 • Гранітний. Один з найбільш популярних різновидів даного будматеріалу. 
  Він видобувається з скелястих магматичних порід і володіє високими показниками міцності і морозостійкості. Існує в наступних кольорах: рожевий, сірий, червоний і його відтінки. Перед покупкою, вимагайте у продавця сертифікат якості, в якому має бути відмітка про радіаційному фоні.
 • Гравійний. Відрізняється значно меншою вартістю, ніж граніт. Видобуток цього матеріалу здійснюється з гірських порід, шляхом розколу скель і подальшого їх дроблення. По фізичним властивостям він не відрізняється великою міцністю, але завдяки відсутності радіаційного випромінювання, досить затребуваний.
 • Кварцовий. Також видобувається зі скелястих порід на основі кварцу. По своїй міцності, дуже схожий з гравієм, хоча рівень радіації в ньому істотно нижче. Цінується за свій досить незвичайний зовнішній вигляд.
 • Вапняковий. Якість цього типу щебеню багато в чому обумовлено його хімічним складом. В залежності від того, який мінерал переважає, він може бути як дуже крихким, так і досить міцним.

Фракційні типи щебеню

фракції щебеню

Розмір гранул мають таке ж значення в будівництві, як і міцність або морозостійкість. Адже від цього залежить сфера застосування тієї чи іншої фракції, наприклад:

 • 0-5 мм — найдрібніші частинки щебеню, які в гранітних породах називаються гранітним відсівом. Найчастіше використовується в якості основи автомобільних магістралей і пішохідних стежок;
 • 5-10 мм — щебінь цього розміру використовується у формуванні бетонних конструкцій, як найбільш підходящий. Він щільно заповнює майбутню конструкцію, що позитивно впливає на якість всього будови;
 • 5-20 мм — ефективно експлуатується при заливанні фундаменту і залізобетонних конструкціях. Виступає основою у будівництві автомагістралей високого навантаження;
 • 20-40 мм — застосовується для прокладки залізниці і як компонент фундаменту великих промислових будівель;
 • 40-70 мм — це досить великі гранули, які можуть використовуватися в будівництві. Ця фракція добре підходить в тих випадках, коли необхідно витрачати значну кількість бетону для фундаменту великих споруд і мостів.

Кожен з цих типів щебеню, може використовуватися при виготовленні щебенево-піщаної суміші. Цей тип будівельного матеріалу, характеризується великими сферами застосування. ЩПС ефективно експлуатується як для прокладання тимчасових дорожніх покриттів, так і постійних, в якості одного з шарів. Склад цього будматеріалу дуже простий: сюди входить пісок і щебінь необхідних розмірів, у співвідношенні один до одного.

Де придбати?

Компанія Форт Нокс Груп пропонує широкий асортимент щебеню і граносева, за конкурентними цінами. Кожен куб нашої продукції має сертифікат якості, що підтверджує безпеку матеріалів. При замовленні оптом, вартість тонни матеріалу враховує доставку в зручне для вас місце й час, тому не потрібно турбуватися з приводу транспортування. 

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×