if_photoif_put_inmenu
ТОВ Форт Нокс Груп
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 997-39-60 Показати

Відмінності річкового та кар'єрного піску

12 червня 2017

Пісок — це один з основних компонентів в будівельній справі. Він використовується, починаючи з заливки фундаменту і до завершення оздоблювальних робіт. Отже, до вибору цього сипучого будівельного матеріалу варто підійти дуже серйозно, адже від нього залежать якість і довговічність будівлі.

Річковий пісок

Основні типи піску

Згідно ГОСТу, пісок не поділяється за своїм походженням, а всі вимоги стосуються виключно його фізичних якостей:

 • зернистість — від 5 до 10 мм;
 • щільність — від 2 до 2,8 г/см3;
 • насипна щільність — не менше 1100 кг/м3;
 • вологість — не більше 7 %.

Крім цих характеристик, досвідчені будівельники поділяють будівельний пісок по природі його видобутку.

 • Кар'єрний пісок. Його добування здійснюється відкритим способом, що не потребує використання дорогої техніки. Отриманий за цією методикою необроблений матеріал, відрізняється низькою якістю і вартістю. Придатний хіба для вирівнювання ландшафту і засипання ям. Для поліпшення якості, він піддається додатковій обробці: просіювання або миття. Ціна такої сировини істотно підвищується.
 • Річковий пісок. Як правило, отримують з дна річок за допомогою спеціального устаткування і потужних насосів. З-за підвищеного вмісту вологи, він вимагає додаткового сушіння. У зв'язку з цим, такий пісок значно дорожче кар'єрного, але якість тут вище.

Характеристики та особливості застосуванняКар'єрний пісок

Не пройшов додаткову обробку кар'єрний пісок, відрізняється великим вмістом шкідливих домішок і глини. Він не годиться в якості компонента для бетонних сумішей. Найчастіше подібний матеріал використовують для підготовки майданчика будівництва або як декоративний елемент ландшафтного дизайну.

Просіяні марки характеризуються відсутністю великих фракцій і камінчик середньої і великої величини. Також частково відсіваються домішки, що дозволяє використовувати цей сипучий будівельний матеріал для заливки фундаментів і будівництва дорожнього покриття.

кар'єрний Митий пісок по вартості за куб, не сильно відрізняється від річкового. Така сировина повністю відповідає ГОСТу і може застосовуватися для оштукатурювання. Завдяки нерівній формі крупинок, він добре скріплюється у розчині і не осідає на дно ємності.

Річковий пісок не розділяється по способам обробки і відрізняється зниженим вмістом шкідливих компонентів і рівнем радіоактивності. Може застосовуватися як для формування фундаменту, так і оздоблювальних робіт. При цьому, бетонна суміш з річкового піску вважається краще і міцніше. Це досягається за рахунок більш гладкою структури гранул, які більш щільно скріплюються в суміш.

Цементно-піщаний розчин для цегляної кладки своїми руками

Для того, щоб кладка стін була надійною і простояла не одне десятиліття, необхідно спочатку правильно приготувати бетонну суміш. Щоб приготувати якісний розчин, слід дотримувати наступні рекомендації:

 • необхідно брати цемент, як мінімум, М400;
 • щоб отримати бетон М100, необхідно брати пропорцію пісок-цемент 4:1;
 • спочатку в бетономішалку заливається вода, а потім вже інші компоненти;
 • в процесі приготування суміші розчин повинен постійно перешиваться;
 • правильно приготований бетон після додавання всіх компонентів, має сметаноподібний зовнішній вигляд.

Де придбати якісний пісок

Щоб ваша будівництво була надійною, необхідно ретельно підійти до вибору постачальника будівельних матеріалів. Компанія «Форт Нокс Груп» пропонує купити пісок різного якісного складу і величини фракцій. Для вас доступна як дрібна фасовка, так і оптом в тоннах. Доставка здійснюється по всьому Києву і області.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×